سلام

یکی از روش هایی که کمک میکنه آدم از خودش بتونه دفاع کنه روش مادر خرسه است. 

تو یه تحقیقی میزان Assertive بودن خانما رو مقایسه کردن با آقایون، و این یعنی میزانی که شخص میخواد نظر خودش رو اعمال کنه به طرف مقابل. به طور "میانگین" همه جا زیر آقایون بود بجز وقتی که میخواستن از یه نفر دفاع کنن.

تحقیق هم اینجوری نشون میده که بخاطر این که حس مادری توشون خیلی قوی هست، به طور ذاتی خیلی قوی میتونن تو این شرایط دفاع کنن. طبیعتم نگاه کنیم همیشه ماده هایی که بچه دارن خطر ناک تر از هرچیزی هستن.

حالا چه کمکی به ما میکنه؟

روش اینجوریه که خودتون رو به دیدگاه سوم شخص ببینید و مثلا اگه چیزی میخواید و نمیتونید خودتون رو قانع کنید که گفتنش ارزش مواج کردن این آب آروم رو بین دو نفر داره یا نه، فرض کنید دارید از یه نفر سوم که همین چیزا رو میخواد دارید دفاع میکنید. و خیلی جالبه که خیلی اثر داره. یه اعتماد بنفس خیلی زیاد به آدم میده و آدم میخواد حقش رو بگیره.

من فهمیدم این روش سوم شخص برای چیزایی که نمیخوام راجع بهشون حرف بزنم هم جواب میده. مثلا یه مشکلی دارم که سخته در موردش حرف بزنم. دوستمم میدونه مشکل منه ولی من خودم هی خود سانسوری میکنم. امروز یه اتفاقی افتاد و داشتیم با هم حرف میزدیم و سخت بود توضیح شرایط. بعد یه نفر دیگه هم که نمیخواستم بشنوه اومد داخل. این دوستم یهو پرسید راستی اون دوستت که اون مشکل رو داشت چی شدش داشتی میگفتی؟ منم شروع کردم سوم شخص وضعیتم رو توضیح دادم. هم خیالم راحت تر بود و سانسور نمیکردم خودم رو هم این که کلمات راحت تر میومدن. با این که جفتمون میدونستیم مربوط به منه. 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقاله و پایان نامه حسابداری English013 قنداق آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی و فوق العاده 77492795-021 الماس نیوز فایل های کمک آموزشی تیک پاتوق عباس منش کیست ؟ استاد روانشناسی ثروت ،تند خوانی ، عزت نفس ، اعتماد به نفس و قانون جذب یا کلاهبردار ...اینجا زیر باران سیاست یعنی عشق